Jedzenie, które poprawi Twój nastrój

Jesteś kobietą biznesu, a Twoje tempo życia sprawia, że masz coraz mniej energii? Borykasz się ze złym nastrojem, ponieważ stres i nadmiar obowiązków odbierają Ci radość życia? Nie masz też czasu na chwilę wytchnienia i zdrowe posiłki, po których poczujesz się zdrowo i lekko? Podpowiadamy, po jakie produkty powinnaś sięgnąć, aby Twój nastrój zauważalnie się poprawił.

Przede wszystkim zadbaj o to, aby w Twoim menu znalazły się pomarańcze. Badania pokazują, że zapach pomarańczy ma silne działanie antydepresyjne i szybko poprawia nastrój. Już jedna pomarańcza dziennie sprawi, że będziesz cieszyła się dobrym samopoczuciem, a dodatkowo dostarczysz sobie mnóstwa witamin, w tym ważnej dla skóry witaminy C. Inny produkt, po który warto sięgnąć, to banany. Cieszą one oczy swoim żółtym wyglądem i zabawnym kształtem, a zawarte w nich witaminy są doskonałym wsparcie dla organizmu. Działają one łagodząco na układ nerwowy, dzięki czemu Twoje samopoczucie się poprawi.

Postaraj się również wprowadzać do swojego menu orzechy. Garść orzechów sprawi, że zaspokoisz głód i będą one doskonałą alternatywą dla niezdrowych przekąsek, takich jak chipsy czy paluszki. Orzechy mają mnóstwo witamin z grupy B, dlatego dobrze działają na układ nerwowy oraz poprawiają pamięć i koncentrację, których potrzebujesz w swoim biznesie. Zadbaj także o to, aby zawsze mieć przy sobie seler naciowy, który błyskawicznie zaspokaja apetyt. Seler naciowy dobrze sprawdzi się po południu, kiedy powoli opadasz z sił. Dodaje on błyskawicznej energii, która wystarczy Ci na kolejne kilka godzin.

Jeśli dopadnie Cię ochota na coś słodkiego, zjedz kilka kostek ciemnej czekolady. Im wyższa zawartość kakao, tym lepiej. To prawdziwe bogactwo witamin, które zaspokoi Twój apetyt na słodycze, a jednocześnie nie zaszkodzi Twojej sylwetce. Inną propozycją jest masło orzechowe, które jednocześnie zachwyca smakiem i dostarcza organizmowi cennych witamin i białka.

Jak widzisz, produkty które poprawią Twój nastrój, są bardzo łatwo dostępne i nie ma problemu, abyś wprowadziła je do swojego menu, nawet gdy żyjesz w wielkim pośpiechu. Postaraj się mieć je zawsze przy sobie, a złe samopoczucie nigdy Cię nie dopadnie, nawet po kłótnie z szefem.