Jak znaleźć czas na sport?

Prowadzisz firmę? A może pracujesz w potężnej korporacji na bardzo odpowiedzialnym stanowisku i siedzisz w pracy do późnych godzin nocnych? Czujesz jednak, że Twoje spódnice są coraz bardziej ciasne, a Ty chętnie sięgasz po kolejne ciasteczka i latte z podwójną bitą śmietaną i syropem czekoladowym? Pizza Friday w Twojej firmie to już rytuał? Najwyższa pora, abyś znalazła czas nie tylko na pracę, ale też na sport!

Jako kobieta biznesu z pewnością jesteś mistrzynią planowania własnego czasu. Przeanalizuj swój kalendarz jeszcze raz i sprawdź, czy aby na pewno nie znajdziesz kilku godzin w tygodniu na to, aby wybrać się na siłownię? Być może wystarczy wstać nieco wcześniej albo pójść na fitness od razu po pracy, aby zaoszczędzić czas na dojazdach? Pomyśl o tym, że wiele osób bardzo aktywnych znajduje czas na sport. Dobra forma fizyczna i endorfiny sprawiają, że są w o wiele bardziej wydajni w pracy. Dołącz do tgo grona, a sport szybko wejdzie Ci w nawyk.

Jeśli obecnie nie znajdziesz czasu na to, aby pójść na siłownię, postaraj się być bardziej aktywna fizycznie na co dzień. Zamiast samochodem, pojedź do pracy rowerem. Wystarczy, że wrzucisz szpilki do torebki, a na czas drogi założysz obuwie sportowe. Już kilka kilometrów zrobi dużą różnicę, również w Twojej talii.

Postaraj się znaleźć czas na sport nawet wtedy, kiedy miałabyś ograniczyć czas pracy. Pamiętaj, że to, w jaki sposób zadbasz o swój organizm teraz, będzie miało swoje konsekwencje w przyszłości. Lepiej jest pracować kilka godzin mniej w tygodniu, aby cieszyć się doskonałą formą o wiele lat dłużej, prawda?