Czym zastąpić kawę w pracy?

Jesteś absolutnie uzależniona od kawy i nie wyobrażasz sobie poranka bez małej czarnej? Po przyjściu do pracy wypijasz kolejną, potem jeszcze jedną i ostatecznie kończy się na tym, że wypijasz pięć lub sześć kaw dziennie? To oczywiście najbardziej popularny i powszechnie wykorzystywany sposób na dodanie sobie energii, jednak nadmiar kawy może jednocześnie powodować rozdrażnienie i złe samopoczucie, a dodatkowo podrażniać żołądek. Poznaj alternatywy dla kawy, które dodadzą Ci energii i sprawią, że nie zabraknie Ci sił!

Jedną z najlepszych alternatyw dla kawy jest z pewnością guarana. Ten ciemnopomarańczowy proszek dodaje energii na wiele godzin, działając bardzo łagodnie i nie mając żadnych skutków ubocznych. Wystarczy dodać łyżkę guarany do porannego koktajlu, abyś mogła cieszyć się mnóstwem energii przez cały dzień.

Inną ciekawą propozycją jest yerba mate. Napój ten, powszechnie stosowany na całym świecie, w Polsce nie cieszy się jeszcze zbyt dużą popularnością. A jednak yerba mate ma bardzo pozytywny wpływ na organizm. Nie tylko błyskawicznie dodaje energii, ale też poprawia samopoczucie, obniża ciśnienie (czego z pewnością nie można powiedzieć o kawie) oraz powoduje, że możesz cieszyć się szczupłą sylwetką. Wypróbuj yerba mate, a szybko zdobędzie ona Twoje serce.

Ostatnią propozycją na to, jak zastąpić kawę, jest zielona herbata. Parzona krócej niż dwie minuty stanowi potężny zastrzyk energii, ma silne działa antyoksydacyjne i bardzo dobrze oczyszcza organizm. Zielona herbata ma również wspaniały, orzeźwiający smak.

Jak widzisz, istnieją naprawdę ciekawe i skuteczne alternatywy dla kawy. Wprowadź je do swojego menu, a nigdy nie zabraknie Ci energii!